KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12319153
nr 1231 9153
Rune Rockström
(1898-1983), Sverige
Akvarell, Hus, signerad, 1955,27x20
Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
måndag 28 januari 2019
kl 18:16:32
100 kr
Rune Rockström
Läs mer om Rune Rockström
Lis Husberg (f. 1920)